Penetrace SOPRO GD 749 - 1l

175 Kč / ks
Skladem

Světle modrá penetrace, bez obsahu ředidel, pro silně nebo rozdílně savé podklady - sníží nasákavost podkladu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Penetrace SOPRO 1 l - k obkladům WALLSTONE

Penetrace SOPRO GD 749 je světle modrá bez obsahu ředidel pro silně nebo rozdílně savé podklady. Penetrace sníží nasákavost podkladu a zvýší přilnavost lepidla.

  • koncentrát – podle způsobu použití ředitelná vodou
  • s velkým hloubkovým účinkem
  • vhodné pro podlahové vytápění
  • bez obsahu ředidel
  • do interiérů i exteriérů

Oblasti použití

Redukuje a sjednocuje rozdílnou savost podkladu. Zpevňuje pískující podklady a kotví volné částice. Zlepšuje přídržnost k podkladu. Zamezuje tvorbu „puchýřů“ při následném použití stěrkových hmot, zamezuje rychlý úbytek vody při nanesení tenkovrstvých lepidel.

Vhodné podklady

Savé podklady jako cementové-, vápenocementové-, sádrové omítky, beton, pórobeton, lehčený beton, sádrové stavební dílce, sádrokartonové a sádrovláknité desky, cementové potěry, anhydritové a magnesitové potěry.

Doba schnutí

cca 2 hod na savých podkladech cca, 12 hod na slabě savých podkladech

Časové údaje

se vztahují na běžnou teplotu +23°C a 50% relativní vlhkost vzduchu. Vyšší hodnoty tyto doby zkracují, nižší je prodlužují.

Teplota zpracování

zpracovatelnost od +5°C do max. +30°C 

Spotřeba

cca 100 – 200 g/m2 podle savosti podkladu 

Nářadí

Malířský váleček, štětka, stříkací pistole. Nářadí očistěte bezprostředně po použití vodou.

Skladování

v neporušeném a uzavřeném obalu max. 24 měsíců, chránit před mrazem

Balení

lahev 10 kg

Příprava podkladu

Podklady musí být suché, nosné, bez trhlin, tvarově stálé dále bez látek, které můžou působit jako separační činidlo (např. prach, olej, vosk, zvětraliny, zbytky laků a barev, zbytky podlahových lepidel atd.). Existující trhliny v potěru opravit pryskyřicí Sopro Gießharz. Síranovápenaté potěry (anhydritové a anhydritové samonivelační potěry) musí vykazovat obsah vlhkosti ≤ 0,5 CM-% (vytápěné ≤ 0,3 CM-%) a musí být dostatečně obroušené a vysáté. Potěry vyrobené ze Sopro Rapidur B1 je možné penetrovat před další pokládkou po 12 hod. Cementové potěry musí být 28 dní staré a suché (obsah vlhkosti ≤ 2,0 CM-%).

Vytápěné potěry je nutno před pokládkou v souladu s příslušnými normami zahřát. Sádrové omítky musí být suché, jednovrstvé a nesmí být zafilcované nebo vyhlazené. Tenké stěrkové vrstvy před penetrováním odstranit.

Platí příslušné normy, směrnice a doporučení jakož i obecně uznávaná technická pravidla.

Zpracování

Před zpracováním nádobu dobře promíchat. Poté penetraci nanášet válečkem, štětkou nebo stříkacím zařízením. Nanášet pouze tolik, kolik se vsaje do podkladu – nesmí se vytvořit kaluže nebo film na povrchu. Po zaschnutí je možné ihned pokračovat s pokládkou.

U extrémně savých podkladů je možné penetraci zředěnou 1:1 s vodou nanášet ve více vrstvách. U sádrových a síranovápenných podkladů a pod samonivelační stěrky se nesmí penetrace ředit.

Likvidace odpadů

Prázdné nádoby lze likvidovat recyklací. Zbytky zatvrdlé penetrace vyškrábnout z nádoby a likvidovat jako stavební odpad.

Pokyny pro Vaši bezpečnost

Podle platných předpisů není označení povinné. Při práci s výrobkem se řídit podle pravidel pro zacházení se stavebními látkami/chemikáliemi. 

Přiřazené S-věty: 

S 2 Uchovávejte mimo dosah dětí.

Údaje obsažené v této informaci jsou popisy výrobku. Představují všeobecné pokyny na základě našich zkušeností a testů a nepřihlíží ke konkrétnímu případu aplikace. Z údajů nelze vyvozovat žádné nároky na náhradu. V případě potřeby se prosím obraťte na náš technický poradenský servis.

Použití pouze u obkladů série WALLSTONE.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Penetrace a penetrační nátěry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
? Vydatnost: 5-10 m²
? Doba schnutí: 2-12 HOD
Teplota zpracování: zpracovatelnost od +5°C do max. +30°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Firma Sopro Bauchemie GmbH patří svým rozsáhlým výrobním programem v oblasti stavební chemie pro pokládku obkladů a dlažby mezi přední výrobce v Evropě.

Tuto stavební chemii dodáváme k obkladům WALLSTONE