Penetrace SOPRO GD 749 - 1l

contact-form-0
290 Kč / ks
Skladem

Světle modrá penetrace, bez obsahu ředidel, pro silně nebo rozdílně savé podklady - sníží nasákavost podkladu

Na vzorkovně ve Svitavách se nenachází sklad tohoto produktu.

Většina objednávek s osobním odběrem bude naskladněna v rozmezí 5-14 dní (není-li produkt na objednání).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Penetrace SOPRO 1 l - k obkladům WALLSTONE

Penetrace SOPRO GD 749 je světle modrá bez obsahu ředidel pro silně nebo rozdílně savé podklady. Penetrace sníží nasákavost podkladu a zvýší přilnavost lepidla.

  • koncentrát – podle způsobu použití ředitelná vodou
  • s velkým hloubkovým účinkem
  • vhodné pro podlahové vytápění
  • bez obsahu ředidel
  • do interiérů i exteriérů

Oblasti použití

Redukuje a sjednocuje rozdílnou savost podkladu. Zpevňuje pískující podklady a kotví volné částice. Zlepšuje přídržnost k podkladu. Zamezuje tvorbu „puchýřů“ při následném použití stěrkových hmot, zamezuje rychlý úbytek vody při nanesení tenkovrstvých lepidel.

Vhodné podklady

Savé podklady jako cementové-, vápenocementové-, sádrové omítky, beton, pórobeton, lehčený beton, sádrové stavební dílce, sádrokartonové a sádrovláknité desky, cementové potěry, anhydritové a magnesitové potěry.

Doba schnutí

cca 2 hod na savých podkladech cca, 12 hod na slabě savých podkladech

Časové údaje

se vztahují na běžnou teplotu +23°C a 50% relativní vlhkost vzduchu. Vyšší hodnoty tyto doby zkracují, nižší je prodlužují.

Teplota zpracování

zpracovatelnost od +5°C do max. +30°C 

Spotřeba

cca 200 g/m2 podle savosti podkladu 

Nářadí

Malířský váleček, štětka, stříkací pistole. Nářadí očistěte bezprostředně po použití vodou.

Skladování

v neporušeném a uzavřeném obalu max. 24 měsíců, chránit před mrazem

Balení

lahev 1 kg

Příprava podkladu

Podklady musí být suché, nosné, bez trhlin, tvarově stálé dále bez látek, které můžou působit jako separační činidlo (např. prach, olej, vosk, zvětraliny, zbytky laků a barev, zbytky podlahových lepidel atd.). Existující trhliny v potěru opravit pryskyřicí Sopro Gießharz. Síranovápenaté potěry (anhydritové a anhydritové samonivelační potěry) musí vykazovat obsah vlhkosti ≤ 0,5 CM-% (vytápěné ≤ 0,3 CM-%) a musí být dostatečně obroušené a vysáté. Potěry vyrobené ze Sopro Rapidur B1 je možné penetrovat před další pokládkou po 12 hod. Cementové potěry musí být 28 dní staré a suché (obsah vlhkosti ≤ 2,0 CM-%).

Vytápěné potěry je nutno před pokládkou v souladu s příslušnými normami zahřát. Sádrové omítky musí být suché, jednovrstvé a nesmí být zafilcované nebo vyhlazené. Tenké stěrkové vrstvy před penetrováním odstranit.

Platí příslušné normy, směrnice a doporučení jakož i obecně uznávaná technická pravidla.

Zpracování

Před zpracováním nádobu dobře promíchat. Poté penetraci nanášet válečkem, štětkou nebo stříkacím zařízením. Nanášet pouze tolik, kolik se vsaje do podkladu – nesmí se vytvořit kaluže nebo film na povrchu. Po zaschnutí je možné ihned pokračovat s pokládkou.

U extrémně savých podkladů je možné penetraci zředěnou 1:1 s vodou nanášet ve více vrstvách. U sádrových a síranovápenných podkladů a pod samonivelační stěrky se nesmí penetrace ředit.

Likvidace odpadů

Prázdné nádoby lze likvidovat recyklací. Zbytky zatvrdlé penetrace vyškrábnout z nádoby a likvidovat jako stavební odpad.

Pokyny pro Vaši bezpečnost

Podle platných předpisů není označení povinné. Při práci s výrobkem se řídit podle pravidel pro zacházení se stavebními látkami/chemikáliemi. 

Přiřazené S-věty: 

S 2 Uchovávejte mimo dosah dětí.

Údaje obsažené v této informaci jsou popisy výrobku. Představují všeobecné pokyny na základě našich zkušeností a testů a nepřihlíží ke konkrétnímu případu aplikace. Z údajů nelze vyvozovat žádné nároky na náhradu. V případě potřeby se prosím obraťte na náš technický poradenský servis.

Použití pouze u obkladů série WALLSTONE.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Penetrace a penetrační nátěry
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 1 kg
? Vydatnost: 5 m²
? Doba schnutí: 2-12 HOD
Teplota zpracování: zpracovatelnost od +5°C do max. +30°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Firma Sopro Bauchemie GmbH patří svým rozsáhlým výrobním programem v oblasti stavební chemie pro pokládku obkladů a dlažby mezi přední výrobce v Evropě.

Tuto stavební chemii dodáváme k obkladům WALLSTONE