Flexibilní disperzní lepidlo POWERELASTIK 5kg

440 Kč / ks
Skladem

Flexibilní disperzní lepidlo POWERELASTIK 5kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flexibilní disperzní lepidlo POWERELASTIK 5kg

POWERELASTIK je předem namíchané elastické disperzní lepidlo, které je připraveno ihned k použití v tenké vrstvě 2 mm.

Univerzální mrazuvzdorné lepidlo do interiéru i exteriéru je flexibilní a zajišťuje vysokou pevnost a odolnost.

Lepidlo není vhodné pro použití v případě vrstev silnějších víc než 4 mm.

PŘÍPRAVA PODKLADU:

Lepidlo lze použít na jakýkoliv pevný povrch: beton, cihla, silikátové cihly, sádrokarton a sádrové omítky. Povrch musí být čistý, suchý a zpenetrovaný vhodnou penetrací. V případě hladkého povrchu či olejové či voděodolné malby by měl být povrch zdrsněn v poměru 50% z původní plochy a následně důkladně zbaven prachu a nečistot.

PŘÍPRAVA LEPIDLA:

Lepidlo POWERELASTIK je v připraveno ihned k použití bez jakékoliv další práce. Směs smícháme s lepidlem, které se tím stane mrazuvzdorné a voděodolné.

Opravy lze provádět po dobu 10 minut. Práce by neměla být prováděna za deště, větru či velké teploty. Okolní teplota podkladu a při lepení nesmí být nižší než 5 °C a vyšší než 25 °C. Lepidlo není vhodné pro použití v případě vrstev silnějších víc než 4 mm.

Doba použití: 15 minut 

LEPENÍ V INTERIÉRU:

Lepidlo ELASTIK nanášejte přímo na obklad pomocí zubového ocelového hladítka o velikosti zubů 3 - 8 mm či bodově na terče špachtlí. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad přiložte na stěnu a rovnoměrně přitlačte. Nadměrné množství lepidla odstraňte špachtlí.

S lepidlem je možné lepit sádrové obklady.

LEPENÍ V EXTERIÉRU:

Lepidlo ELASTIK nanášejte přímo na obklad (vodorovně) pomocí zubového ocelového hladítka o velikosti zubů 3 - 8 mm. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad přiložte na stěnu a rovnoměrně přitlačte. Nadměrné množství lepidla odstraňte špachtlí.

SPOTŘEBA:

Od 3,5 kg - 5 kg lepidla bez cementu na 1 m². Vše záleží na na typu obkladu, rovnosti a hrubosti podkladu a tloušťce aplikované vrstvy.

SKLADOVÁNÍ:

Přípustná doba skladování je od 5°C v originálním balení po dobu 12 měsíců od data výroby, které je označeno na krytu.

Osvědčení č. HK/B/2304/03/98

Schválení ITB č. AT-15-5784/2002

DOPORUČENÍ:

Vzhledem k různorodosti stavebních materiálů dostupných na trhu, musí být před lepením provedeny zkoušky za účelem vyloučení jakéhokoliv nepředvídatelného problému, který může nastat během lepení.

Použití pouze u obkladů série STEGU.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla na obklady
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
? Spotřeba: 2,5 m²
? Průměrná spotřeba: 3,5 - 5 kg/m²
Teplota při práci: 5 - 25 °C
? Tuhnutí: 10 minut
? Vytvrzení: 5 hodin
Výrobce: Stegu
Použití: Venkovní i vnitřní
Barva: Bílá
Voděodolnost: Ano
Mrazuvzdornost: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
3x
3
1x
2
2x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

STEGU | obklady inspirované přírodou

Stegu je polská firma, která od počátku devadesátých let nabízí svým zákazníkům širokou škálu vnitřních a venkovních obkladů. V průběhu svého růstu rozšířila svůj sortiment o nové dekory, zahradní doplňky, krbové obestavby, kamenné obklady a montážní příslušenství.     

Nabízíme Vám obklady STEGU, které představují souhrn přírodních surovin a nejmodernější technologie stavebního průmyslu. Vynikající kvalita materiálu dokonale imituje v přírodě se nacházející barvy a tvary. Zároveň se při výrobě používá technologie, která je šetrná k životnímu prostředí. Nepoužívá se vypalování, proto nevznikají žádné škodlivé látky ani odpady. 

Venkovní obklady se vyrábí z přírodních kamenů, betonu, používají se barviva a přídavný materiál podle nejvyšších evropských norem. 

Základním materiálem pro vnitřní obklady je sádra, která má velkou výhodu v nízké hmotnosti.

Nejprodávanější sádrový obklad je sádrový obklad Rimini , který Vás zaujme příjemně nízkou cenou. 

Práce s obklady STEGU je velmi jednoduchá a okrasné obklady se dokonale hodí na rekonstrukce a přestavbu fasád starších staveb i na novostavby.

Díky široké škále výrobků, barevných možností, rozličných vzorů a rohových komponentů dosáhnete přirozeného vzhledu fasády domu nebo Vašeho interiéru.