Flexibilní disperzní lepidlo POWERELASTIK 5kg

contact-form-0
Značka: Obklady Stegu
460 Kč / ks
Skladem

Bílé disperzní lepidlo v pastovité formě s vyššími parametry a prodlouženou dobou zavadnutí, třídy D2E pro lepení sádrových, betonových a kamenných obkladů STEGU. Mrazuvzdorné a voděodolné, pro vnitřní i vnější použití. 

Na vzorkovně ve Svitavách se nenachází sklad tohoto produktu.

Většina objednávek s osobním odběrem bude naskladněna v rozmezí 5-14 dní (není-li produkt na objednání).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flexibilní disperzní lepidlo POWERELASTIK 5kg

SLOŽENÍ

Na bázi akrylátové disperze, plniva a modifikujících přísad.

PODKLAD

Podklad pro lepení musí být nosný, rovný, pevný, vyzrálý, savý, suchý, čistý, zbavený volných částí, prachu, atd. Musí být bez trhlin a jiných deformací, zbaven nesoudržných vrstev, mastnot, starých nátěrů, výkvětů a jiných separačních vrstev. Silně savé podklady před lepením zvlhčíme, nebo doporučujeme upravit vhodnou penetrací dle typu podkladu. Nejsou vhodné pružné podklady a materiály, které se deformují působením vlhkosti, jako například dřevo. Rovněž nevhodná je zvětralá omítka, podklady se zvýšenou vlhkostí nebo kontaminované solí atd.

ZPRACOVÁNÍ

Lepidlo POWERELASTIK je připraveno v pastovité formě ihned k aplikaci. Práce spojené s aplikací je možno provádět v teplotním rozmezí od +5 °C do +25 °C (vzduch i konstrukce), při zpracování je třeba se vyhnout přímým negativním účinkům tepla, vlhka a průvanu. Uvedené hodnoty se týkají standardních podmínek při 20 °C a jsou přiměřeně delší při nižších teplotách a kratší při vyšších teplotách.

APLIKACE

Lepidlo POWERELASTIK aplikujte celoplošně v tenké vrstvě (2 - 3 mm) na podklad nebo na zadní stranu obkladu za pomocí ocelového zubového hladítka. Obklad přiložte na podklad a rovnoměrně přitlačte. Přebytečné množství lepidla odstraňte. Maximální tloušťka vrstvy lepidla je 4 mm. Při lepení obkladů s přiznanou spárou je vhodné po dokončení lepení proškrábnout spáry, dokud je lepidlo měkké, aby byla zajištěna stejnoměrná hloubka spár. Dodržujte doporučené postupy montáže stanovené výrobcem.

SPOTŘEBA

Spotřeba je ovlivněna kvalitou podkladu (rovinou, drsností, atd.), typem použitého ocelového zubového hladítka, druhem a formátem lepených obkladů. Orientační spotřeba pro 2 - 3 mm tloušťky nanesené vrstvy je cca 2 kg lepidla na 1 m2.

SKLADOVÁNÍ A BALENÍ

Skladovat v suchu, odpovídajícím způsobem. Skladovatelnost 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu výrobku. Dodává se v plastových vědrech o hmotnosti 5 kg, na dřevěných EUR paletách krytých folií (100 ks/paleta).

Použití pouze u obkladů série STEGU.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla na obklady
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 5 kg
? Spotřeba: až 2,5 m²
? Průměrná spotřeba: 3,5 - 5 kg/m²
Teplota při práci: 5 - 25 °C
? Tuhnutí: 10 minut
? Vytvrzení: 5 hodin
Výrobce: Stegu
Použití: Venkovní i vnitřní
Barva: Bílá
Voděodolnost: Ano
Mrazuvzdornost: Ano
5
6x
4
3x
3
1x
2
2x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VH Avatar autora | 23.9.2020
Výborně se s ním pracuje

STEGU | obklady inspirované přírodou

Stegu je polská firma, která od počátku devadesátých let nabízí svým zákazníkům širokou škálu vnitřních a venkovních obkladů. V průběhu svého růstu rozšířila svůj sortiment o nové dekory, zahradní doplňky, krbové obestavby, kamenné obklady a montážní příslušenství.     

Nabízíme Vám obklady STEGU, které představují souhrn přírodních surovin a nejmodernější technologie stavebního průmyslu. Vynikající kvalita materiálu dokonale imituje v přírodě se nacházející barvy a tvary. Zároveň se při výrobě používá technologie, která je šetrná k životnímu prostředí. Nepoužívá se vypalování, proto nevznikají žádné škodlivé látky ani odpady. 

Venkovní obklady se vyrábí z přírodních kamenů, betonu, používají se barviva a přídavný materiál podle nejvyšších evropských norem. 

Základním materiálem pro vnitřní obklady je sádra, která má velkou výhodu v nízké hmotnosti.

Nejprodávanější sádrový obklad je sádrový obklad Rimini , který Vás zaujme příjemně nízkou cenou. 

Práce s obklady STEGU je velmi jednoduchá a okrasné obklady se dokonale hodí na rekonstrukce a přestavbu fasád starších staveb i na novostavby.

Díky široké škále výrobků, barevných možností, rozličných vzorů a rohových komponentů dosáhnete přirozeného vzhledu fasády domu nebo Vašeho interiéru.