Vážení zákazníci, poslední pracovní den je sobota 14.12.2019, znovu bude otevřeno 6.1.2020. V období svátků nás kontaktujte na e-mail: info@vipstone.cz. Děkujeme za projevenou důvěru a přejeme krásné svátky :-)

Lepidlo Stegu ELASTIK 7kg - univerzální

680 Kč / ks
Skladem

Univerzální lepidlo ELASTIK na obklady STEGU je vhodné k lepení vnějších i vnitřních obkladů. Lepidlo je připraveno k okamžitému použití. Pro venkovní použití je nutné přidat cement ve výši 30% z hmotnosti lepidla, tím se stane lepidlo mrazuvzdorné a voděodolné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lepidlo Stegu ELASTIK 7kg - univerzální

Stegu ELASTIK je již namíchané lepidlo, které je připraveno ihned k použití v tenké vrstvě 2-4 mm. Lepidlo na kamenné obklady je flexibilní a zajišťuje vysokou pevnost a odolnost. Díky své univerzálnosti je vhodné pro lepení vnitřních i venkovních obkladů.

Lepidlo Elastik je mrazuvzdorné a voděodolné. Lze jej použít na povrchy jako je beton, cihla, sádrokartonové desky nebo sádrové omítky.

Návod na použití lepidla:

Povrch musí být suchý, pevný, zbaven prachu a nečistot. Pokud je povrch potažen nebo pomalován olejovými barvami,je nutné jej zdrsnit alespoň na 1/2 plochy. Poté je dobré jej natřít vhodnou penetrací např. Stegu grunt.

Lepidlo je prakticky připraveno k lepení. K venkovnímu použití doporučuje výrobce přimíchat cement v množství asi 30 % z hmotnosti lepidla. Tím se zvýší jeho odolnost proti vodě a mrazu. Doporučujeme připravit najednou asi 2 kg lepidla. Lepidlo je použitelné do 15 minut.

Spotřeba lepidla se pohybuje v rozmezí 3,5 - 5 kg/m² (bez cementu). Záleží na typu podkladu a množství aplikovaného lepidla na obklad.

Lepení by mělo probíhat pokud je teplota okolí i podkladu v rozmezí 5°C - 25°C. Lepidlo naneste na obklad ozubenou stěrkou v tenké vrstvě cca 2-3 mm od sebe. Po nanesení lepidla obklad přiložte na určené místo a přimáčkněte. nadbytečné lepidlo setřete, dodatečné opravy lze provádět do 10 minut od nalepení. Práce by neměla být prováděna za deště, větru a při velmi vysokých či nízkých teplotách.

Doporučení: Před lepením obkladů doporučujeme vyzkoušet nalepení jednoho či dvou obkladů na daném povrchu, aby se předešlo problémům s povrchem, lepidlem apod. během lepení.

Skladování: Je možné po dobu 12 měsíců od data výroby v originálním balení.

Osvědčení č. HK/B/2304/03/98, schválení ITB č. AT-15-5784/2002.

Použití pouze u obkladů série STEGU.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla na obklady
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 7 kg
? Spotřeba: 3 m²
? Průměrná spotřeba: 3,5 - 5 kg/m²
Teplota při práci: 5 - 25 °C
? Tuhnutí: 10 minut
? Vytvrzení: 5 hodin
Výrobce: Stegu
Použití: Venkovní i vnitřní
Barva: Bílá
Voděodolnost: Ano
Mrazuvzdornost: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
3x
3
1x
2
2x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

STEGU | obklady inspirované přírodou

Stegu je polská firma, která od počátku devadesátých let nabízí svým zákazníkům širokou škálu vnitřních a venkovních obkladů. V průběhu svého růstu rozšířila svůj sortiment o nové dekory, zahradní doplňky, krbové obestavby, kamenné obklady a montážní příslušenství.     

Nabízíme Vám obklady STEGU, které představují souhrn přírodních surovin a nejmodernější technologie stavebního průmyslu. Vynikající kvalita materiálu dokonale imituje v přírodě se nacházející barvy a tvary. Zároveň se při výrobě používá technologie, která je šetrná k životnímu prostředí. Nepoužívá se vypalování, proto nevznikají žádné škodlivé látky ani odpady. 

Venkovní obklady se vyrábí z přírodních kamenů, betonu, používají se barviva a přídavný materiál podle nejvyšších evropských norem. 

Základním materiálem pro vnitřní obklady je sádra, která má velkou výhodu v nízké hmotnosti.

Nejprodávanější sádrový obklad je sádrový obklad Rimini , který Vás zaujme příjemně nízkou cenou. 

Práce s obklady STEGU je velmi jednoduchá a okrasné obklady se dokonale hodí na rekonstrukce a přestavbu fasád starších staveb i na novostavby.

Díky široké škále výrobků, barevných možností, rozličných vzorů a rohových komponentů dosáhnete přirozeného vzhledu fasády domu nebo Vašeho interiéru.