Vážení zákazníci, poslední pracovní den je sobota 14.12.2019, znovu bude otevřeno 6.1.2020. V období svátků nás kontaktujte na e-mail: info@vipstone.cz. Děkujeme za projevenou důvěru a přejeme krásné svátky :-)

Flexibilní lepidlo quick-mix RKS 25kg

599 Kč / ks

Flexibilní lepidlo quick-mix RKS 25kg - Flexibilní lepidlo a stěrka s přísadou trasu pro lepení cihlových pásků, přírodního a umělého kamene.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flexibilní lepidlo quick-mix RKS 25kg na obklady Luminta

Cementová suchá maltová směs s trasem pro lepení, stěrkování s vloženou
výztuží, lepení cihlových pásků, přírodního i umělého kamene a keramických obkladů na zateplovací systémy. Pro lepení na stěny. Pro vnitřní i vnější použití. Lepení do tenké až střední tl. lože. Lepidlo RKS je certifikováno v zateplovacím systému s povrchovou úpravou cihlovými pásky. Maltová směs splňuje podmínky směrnice EU 2003/53/ES o nebezpečných látkách (obsahu Cr6).


TECHNICKÉ VLASTNOSTI:

Zařazení dle ČSN EN 12004: C2TE S1
Pevnost v tlaku: min 15N/mm2
Pevnost v tahu za ohybu: min 4 N/mm2
Zrnitost: 0-1,25 mm
Záměsová voda: cca 6l / 25kg
Vydatnost směsi: 19l (20l) mokré malty /25kg
Doba odležení: cca 5 minut
Zpracovatelnost: cca 1 hodina (při 20°C)*
Teplota při zpracování: nad + 5°C, do +30°C
Barva: šedá
*v závislosti na okolní teplotě a vlhkosti


OBLASTI POUŽITÍ:

K pokládce jemné slinuté kameniny a nenasákavých obkladových prvků.
Pro vnitřní i vnější použití k pokládce obkladů a dlažby z keramiky a přírodního kamene všeho druhu, také na vyhřívané podlahy (teplou vodou
či elektricky topným prvkem):
- v interiéru: formát obkladu maxim. 90 x 90. U obkladů stěn a vyhřívaných podlah: formát obkladu maxim. 60 x 60.
- v exteriéru: formát obkladu maxim. 60 x 60. U obkladů stěn: nasákavost obkladových prvků < 0,5%.


VHODNÉ PODKLADY A PŘÍPADY, KDY SE POUŽITÍ NEDOPORUČUJE:

Podklad musí být zbaven mastnoty, olejů a prachu. Staré omítky a nátěry musí být v dobrém stavu, umyté a odmaštěné. Nesoudržné a separační vrstvy pečlivě oškrábat až na únosný podklad. Nepoužívat na podklady jako je sádra, štukový mramor a anhydrit resp. na silně nasákavé podklady – na tyto podklady předem aplikovat penetrace Penetrace UG 1lPři pokládce na staré keramické dlažby resp. na kameninu, mramor apod. se ujistěte, že tyto jsou soudržné, čisté a bez mastnoty. Musí se zohledňovat také dilatační spáry v konstrukci, ty mají být pružně vyspárovány, jakož i spáry v místě napojení stěn a stěn s podlahou.
V každém případě se musí vytvořit dilatační nebo obvodové spáry na každých 20 m2 plochy.

PŘÍPRAVA SMĚSI:

Obsah pytle (25 kg) důkladně promíchejte nízkootáčkovým míchadlem ( max. 500 ot./min) do homogenní, lepivé plastické kaše bez hrudek s cca 6l čisté vody. Pro stěrkování je možné přidat ještě 0,5 – 1l vody. Záměsová voda musí odpovídat EN 1008. Po rozmíchání s vodou nechejte cca 5 minut odležet. Po odležení ještě jednou promíchejte. Namíchanou směs zpracujte do cca 1 hodiny.

POKLÁDKA:

DO VNITŘNÍCH PROSTOR: Při pokládání obkladů vyvinout mírný tlak, aby na 80 % povrchu byl kontakt mezi obkladem a lepidlem.

DO VNĚJŠÍCH PROSTOR:

Kontakt mezi obkladem a lepidlem by měl být na 95 – 100 % povrchu, aby se zamezilo pronikání deště, což by
za mrazu mohlo způsobit odtržení obkladu. Doporučuje se nanést vrstvu lepidla quick-mix RKS 25kg také na zadní stranu obkladového prvku.
Tato opatření se týkají i pokládky v interiéru: - dlažby: formát > 500 cm2 s nasákavostí < 0,5 % (např. jemná slinutá kamenina), - dlažby: formát > 1 100 cm2 jiného typu, - obložení stěn: formát > 120 cm2 s nasákavostí < 0,5 % (např. jemná slinutá kamenina), - obložení stěn: formát > 500 cm2 jiného typu, - speciální použití jako např. pro průmyslové chladírny, bazény, plovárny apod. Při 23 ºC a 50 % relativní vlhkosti vzduchu je otevřená doba lepivosti cca 20 minut. Za nepříznivých podmínek se však uvedená doba významně zkracuje. Proto je vhodné lepidlo nanášet postupně a před tím, než se začne s pokládkou, kontrolovat, zda se nevytvořil povrchový film. Pro zlepšení zpracovatelnosti, hlavně v létě, pracovní oblast navlhčit a zabránit průvanu. V prvních 48 hodinách po nanesení je flexibilní lepidlo quick-mix RKS 25kg citlivý na mráz. Při určité opatrnosti je podlaha pochozí za 24 hodin po
pokládce a lze začít se spárováním. Podlahu lze zatížit normálním provozem po 14 dnech. 

Použití pouze u obkladů série LUMINTA.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla na obklady
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg
Průměrná spotřeba: 3-6 kg/m²
Teplota při práci: 5 - 30 °C
? Tuhnutí: 15 minut
? Vytvrzení: 5 hodin
Mrazuvzdornost: ano
Barva lepidla: Šedá
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 11.7.2019
Maximálně spokojen

LEPIDLA NA OBKLADY LUMINTA OD VÝROBCE QUICK-MIX

Firma Quick-mix vyvíjí a dodává vysoce kvalitní suché maltové směsi a stavební chemii pro všechny stavební obory, kde se pevně etablovala jako firma, která udává směr ve stavebním průmyslu. To vše především díky vysoké technologické úrovni výzkumu a vývoji v oblasti suchých maltových směsí.